2

Samal ajal, kui tõusevad ja langevad PokemonGO-sugused trendid, mis inimesi õue meelitavad, on järjepidevalt tegutsenud alternatiivsed aarete jahtimise meetodid. Ikka ja jälle korraldatakse erinevaid aardejahte ja kohati küsitakse nende eest ulmelisi summasid, ometigi on olemas ka täiesti tasuta alternatiiv – geopeitus. Sellest kirjutamine on kahe otsaga asi, sest jahil olles tuleb jääda võimalikult märkamatuks tavakodanike silmadele, kuid ometigi on see niivõrd põnev tegevus, et tõesti on kahju, et väga paljudel inimestel pole aimugi, et nad päevas kümnetest aaretest mööduvad. 

Kiire sissejuhatus teemavõõrastele: geopeituse mängimiseks piisab täiesti c:geo äpi allalaadimisest ja saabki minna aardeid otsima! Aareteks on reeglina erinevad anumad, mis sisaldavad logiraamatut enda kirja panemiseks ja vahel ka vahetamiseks mõeldud pisemaid vidinaid. Linna peidetud aarded on tavaliselt siiski mikrosuuruses, mistõttu jääb otsimis- ja logimisrõõm, mille käigus saab ka aarde oma vanale kohale tagasi panna.

IMG_20150721_205801
Geoaare, kus sa oled?

Geopeitus meeldib mulle juba ainuüksi seetõttu, et suudab väga hästi ühendada füüsilise liikumise ja ka ajurakkude liikumise – mõnikord on aarded niivõrd hästi ära peidetud, et nende leidmiseks tuleb mitu korda otsimas käia või nende kätte saamiseks ilu- ja jõunumbreid teha. Mõne aarde leidmiseks tuleb jällegi keeruline mõistatus lahendada, kuid paljud on ka leitavad kogu perega. Aarete peitmiseks kasutatakse teinekord nii leidlikke meetodeid, et aare võib kogu aja nina ees olla, aga lihtsalt ei hammusta läbi, millega on tegu.

Meie Udoga oleme geoaardeid otsinud peaaegu iga kord kui Eestis mõne pikema teekonna ette võtame, olgu siis sihtkohaks Tallinn, Tartu, Narva või Rakvere. Kohti kaardil on niivõrd palju, et nende kõigi läbi käimine võtaks paar aastat kindlasti. Oleme otsinud ka välismaal, hetkel meenuvad leiud Belgiast, Lätist ja Ungarist. Rootsis tegime ka paarisajakilomeetrise autosõidu jooksul mitu geopeituse peatust ja iga kord oleme sattunud mõnda sellisesse kohta, kuhu muidu poleks jõudnudki. Näiteks üks peidukas oli maantee ääres oleva paintballiväljaku keskel, kus me lõpuks lausa väikese fotosessiooni tegime. Sellised hetked annavad nädalasse nii palju värvi juurde, kohe hea meel on senistele aardeotsingutele tagasi mõelda.

This slideshow requires JavaScript.

Lahe on näha, kuidas geopeitus sellise omaette kommuuni tekitanud on ja aardepeidukaid tuleb aina juurde. Enne aastat Eestist eemal olid meil kõik Pärnu aarded üles leitud (okei, mõistatusaarded on seni üle jõu käinud ja ka teisi oleme otsinud ilma GPS-ita, mis on üsna hästi sujunud. Kui keegi on valmis meiega Pärnu mõistatusaardeid koos otsima, andke märku)! Eile vaatasin üle pika aja uuesti Pärnu peidukate kaarti ja paar väga ahvatlevat aaret on juurde tekkinud, nii lahe! Põnevus juba kasvab.

Muide, soovitan õhtused jalutuskäigud geopeitusega asendada. 10 000 sammu saab palju kiiremini täis ja see on ühtlasi ka väga hea moodus elukaaslase või lastega koostööoskuseid arendada ja ühiselt aega veeta!

Kas oled varem geopeitust mänginud? Milline on järgmine sihtmärk?

Anna meile oma hääl ka blogiauhindade jagamisel: http://eba.marimell.eu . Konkurents on tihe ja iga hääl on oluline! Aitäh juba ette! 🙂

Advertisements

3 thoughts on “Geopeitus: tasuta aarded meie ümber

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s